Neglected Fields

Mūzikas stils – metāls

Written on 10.06.2016   By   in Bez tēmas

Jau daudzus gadus atpakaļ cilvēki iepazinās ar tādu mūzikas stilu kā metāls. Laika gaitā ir izveidojušies desmitiem metāla veidi – smagais metāls, industriālais metāls, dūmmetāls, folkmetāls, melnais metāls, power (spēka) metāls un citi. Metāla veidi iedalās vēl ļoti daudzos paveidos, kas savā starpā ir pat ļoti atšķirīgi, tā kā, ja cilvēks pasaka, ka viņš klausās metālu, tad noteikti viņam ir jāuzdod jautājums: “Kādu metālu?”, lai zinātu konkrētāk. Mūzikas stils “metāls” ir ļoti plašs.

Mūsdienās ir cilvēki, kuri uzskata, ka metālisti (metāla mūziķi) nav izglītoti, ka dziesmu melodijas un vārdi ir pārāk vienkārši un pat neloģiski. Šis uzskats ir maldinošs, jo lielākā daļa metālisti ir gudras, apdāvinātas, saprātīgas un inteliģentas personas. Arī viņu dziesmas arī ir ļoti dziļas, ar gudriem vārdiem un domām.

Vairums cilvēki uzskata, ka metāls ir vērsts pret reliģiju un ka tas atbalsta sātanismu, bet patiesībā tā nemaz nav. Ir liela daļa metālisti, kuri ir reliģiozi cilvēki, piemēram, kā vienu no šādiem mūziķiem var nosaukt 1973. gadā dzimušo amerikāni Deividu Mihailu Dreimani(angļu: David Michael Draiman).

Ir jāpiemin arī tas, ka ir metālisti, kuri ir ateisti un kuri ir vērsti pret kristietību un tās pamatvirzieniem(katolicisms, protestantisms, pareizticība u.c.). Taču tas nav nekas nosodošs, jo mūsdienās ir arī daudzi vienkārši cilvēki, kuri ir ateisti un vērsti pret jebkādu reliģiju.

Ateisms ir uzskatu sistēma, kuras pārstāvji (ateisti) noliedz dievību esamību. Pārsvarā šie cilvēki netic dievu esamībai, jo, viņuprāt, pietrūkst pierādījumi tā eksistēšanai.

Toties pastāv arī tādi metālisti, kuri atbalsta sātanismu, taču tāds metāls tiek saukts par melno metālu. Kā zināms, melnais metāls ir tikai viens no neskaitāmajiem metāla veidiem. Pārējos metālos sātanisms tik ļoti netiek slavēts un atbalstīts. Kā vienu no piemēriem, kas atbalsta sātanismu, var nosaukt mūzikas grupu “MorbidAngel” no Floridas, ASV. Šī grupa tika izveidota 1983. gadā.Kā vēl vienu grupu var nosaukt mūzikas grupu “CannibalCorpse”, kas tika izveidota 1988. gadā Ņujorkā, ASV.

Liela daļa vecāka gadagājuma cilvēki uzskata, ka metāla dziesmas negatīvi un slikti iespaido bērnus, pusaudžus un pat jauniešus. Vairāki pētījumi liecina, ka metālu tieši klausās gudri bērni un pusaudži, kuri spēji novērtēt ieguldīto metālistu – mūziķu darbu. Metāls šos bērnus un pusaudžus nemaz tik slikti neiespaido.

Nereti sabiedrībā ir nācies dzirdēt tādu frāzi, ka “metālisti jau normāli nedzied, bet gan stulbi ķērc!”Arī šis uzskats ir maldinošs, jo metālistu balss diapazons ir ļoti plašs. Dziesmas, kādas tiek izpildītas metālā, nav nemaz tik viegli izpildīt – kurš katrs to nemaz nevar. Ir ilgi jātrenējas un jābūt savā ziņā apdāvinātam, lai izpildītu metāliskā rakstura dziesmas.

Arī radīt metāla mūziku nav nemaz tik viegli. Varētu pat teikt, ka metāls ir viens no visgrūtāk spēlējamiem mūzikas žanriem. Metālā netiek izmantota datora palīdzība, atšķirībā no visiem tik ļoti zināmā elektroniskās mūzikas žanra. Datora neizmantošana metālā padara dziedāšanu un spēlēšanu daudz grūtāku.

Nekad nebūs tā, ka visiem patiks metāls, jo mēs esam dažādi, un arī mūsu simpātijas un antipātijas pret dažādām lietām ir atšķirīgas. Tāpat arī ir ar mūzikas klausīšanos. Ir cilvēki, kuriem patīk roks, popmūzika, ir cilvēki, kuri labprāt klausās elektronisko mūziku, bet nevar ciest tādus mūzikas žanrus kā klasiskā mūzika, folkmūzika jeb tautas mūzika… Tā varētu turpināt ilgi.

2 comments on “Mūzikas stils – metāls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *