Neglected Fields

Grupas “NeglectedFields” mūzikas stils – smagais metāls un nāves metāls

Written on 10.06.2016   By   in Bez tēmas

  1. gadā Latvijā dibinātā metāla grupa “NeglectedFields” savas dziesmas sacerēja un izpildīja nāves metāla stilā. Nāves metāls ir smagā metāla paveids.

Smagais metāls(angļu: heavymetal)ir metāla paveids (žanrs), kas radās un attīstījās Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) un Lielbritānijā (angļu: UnitedKingdom (UK))1960. gadu beigās un 1970. gadu sākumā.

Smagajam metālam ir raksturīgs agresīvs, nedaudz uzbrūkošs un brāzmains ritms. Kā vēl vienu raksturīgu pazīmi smagajam metālam varētu nosaukt spēcīgu un izlecošu ģitāras spēli.

Smagais metāls pamatā ir cēlies no trijiem mūzikas žanriem – roka, blūza un blūzroka. Smagais metāls radīja blūza un roka sajaukumu ar smagu skaņu, kas balstīta uz bungām un ģitāras spēli.

Šis žanrs ieguva lielu popularitāti 1980. gados, kad ievērojami attīstījās vairāki tā apakšžanri (paveidi) – power metāls, trešmetāls, melnais metāls, popmetāls, folkmetāls, nāves metāls u.c.

Vislielāko popularitāti smagais metāls ir ieguvis Skandināvijas valstīs – Somijā, Zviedrijā un Norvēģijā. Tieši šajās valstīs notiek pasaulē vērienīgākie un ievērojamākie metāla mūzikas festivāli un koncerti. Ir pat tādi smagā metāla piekritēji un fani, kuri ir gatavi mācīties zviedru, somu un norvēģu valodas, lai labāk izprastu dziesmu jēgu.Somija pat tiek uzskatīta par valsti, kurā metāls ir “meinstrīms” (angļu: “mainstream”). Tur uz 100000 iedzīvotājiem ir apmēram 53 metāliskās mūzikas grupas.

Latvijā šobrīd pastāv apmēram 70 grupas, kas spēlē visdažādākajos žanros, kurus apvieno kopīgais nosaukums “smagais metāls”.

Smagais metāls ieguva lielu popularitāti 1980. gados, kad ievērojami attīstījās vairāki tā apakšžanri (paveidi) – power metāls, trešmetāls, gotiskais metāls, melnais metāls, popmetāls, nāves metāls u.c.

Nāves metāls(angļu: deathmetal) ir smagā metāla mūzikas paveids, kas radās kā trešmetāla paveids 1980. gados Floridā, ASV.

Vislielāko popularitāti visā pasaulē nāves metāls ieguva laika posmā no 1989. gada līdz 1995. gadam, taču vēl joprojām tas ir zināms visā pasaulē, it īpaši tādās valstīs kā ASV, Zviedrijā, Nīderlandē, Polijā, Kanādā.

Par nāves metāla aizsācējiem var uzskatīt mūzikas grupu “Hellhammer”, mūzikas grupu “Venom”un mūzikas grupu “Bathory”.

Nāves metāla dziesmu teksti parasti ir par vardarbību, šausmām, dažādām pataloģijām. Visbiežāk šī stila teksti tiek vērsti arī pret reliģiju. Reizēm šī stila dziesmu teksti ir par politiku un sabiedriskajām attiecībām, toties tikpat kā dziesmu tekstos nav sastopamas tādas lietas kā attiecības, alkohols, sekss, ballītes u.c.

Nāves metāla mūzikas pamatā pārsvarā ir jūtams ļoti zems skanējums. Tipiskākie nāves metāla instrumenti ir bungas, elektriskā ģitāra un basģitāra. Bundzinieki parasti izmanto kardānus. Ar elektriskajām ģitārām tiek panākts distorsijas efekts. Distorsijas efekts (saukts arī par distortiona efektu) ir skaņas deformācija, kas tiek iegūta caur ģitāras pastiprinātāju vai efektu pedāli.Šo efektu izmanto arī blūzā, industriālajā mūzikā, rokmūzikā, it īpaši panrokā, grandžmūzikā un citos mūzikas žanros.

Dziesmām ir raksturīgs ļoti strauji mainīgs temps un basa tipa vokāli (bass ir viszemākā vīriešu balss). Lai iegūtu patīkamāku skanējumu, dziesmas bieži vien ik pa laikam tiek papildinātas ar dažādiem zemiem rūcieniem. Šos rūcienus cilvēki parasti dēvē par nāves rūcieniem (angļu: deathgrowls).

Raksts tapis sadarbībā ar patēriņa kredītu salīdzināšanas lapu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *