Neglected Fields

Grupa “Neglected Fields” un tās dalībnieki

Written on 09.06.2016   By   in Bez tēmas

Grupa “Neglected Fields” ir Latvijas metāla grupa, kura tika dibināta 1995. gadā Rīgā. Savas pastāvēšanas laikā tā ieguva ļoti lielu popularitāti visās Baltijas valstīs – Latvijā, Lietuvā un Igaunijā – un tās vārds izskanēja visā pasaulē.

Grupā darbojās vairāki mūziķi – Sergejs Kustovs, Georgijs Kadoļčiks, Kārlis Jakubonis, Sergejs Karševs, Hermanis Rigmants.

“Neglected Fields” bija pretstats citām Eiropas grupām. Šī grupa liriskās tēmas ievāca no indoeiropiešu dzīvesziņas un filozofiskajiem priekšstatiem.

Gadu vēlāk, precīzāk, 1996. gadā, šī grupa devās uz Igaunijas galvaspilsētas Tallinas mūzikas un ierakstu studiju, kurā ierakstīja savu pirmo demoierakstu “Sansara”. Šajā ierakstā tika iekļautas četras dziesmas, kurās bija nedaudz jūtama ietekme no tādām grupām kā “Death”, “Cynic”, “Carcass” un “Atheist”.

Pateicoties ierakstam “Sansara”, grupa parādīja to, ka viņu mūzikai būs ļoti dziļš un nopietns saturs, salīdzinot ar smagās mūzikas nāves, ļaunuma, alus un pretējā dzimuma apdziedāšanu. Šis ieraksts ļoti ātri izplatījās ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Viens no iemesliem, kāpēc tas tā notika, varētu būt laba un izdevusies reklāmas kampaņa diskam (CD).

  1. gadā grupa “Neglected Fields” ierakstīja savu pirmo debijas albumu ar nosaukumu “Synthinity” slavenajā Somijas studijā “Tico Tico”, kurā tika iekļautas 10 dziesmas. “Neglected Fields” bija pirmā grupa, kas ierakstījusi savu albumu tieši šajā studijā. 1998. gadā albums “Synthinity” tika izlaists Amerikā, Eiropā un Japānā, lai priecētu tūkstošiem klausītājus. Latvijas vēsturē šis bija pirmais metāla–mūzikas albums, kas bija augsti novērtēts pasaules mērogā.

Dažus gadus vēlāk (2000. gadā) grupa izdeva ierakstu “Mephisto Lettonica”, ar kuru ieguva lielu interesi un popularitāti pasaulē. Albums “Mephisto Lettonica” tika ierakstīts Zviedrijā pie Pītera Tatgrīna. Albuma vērtējumi bija pavisam negaidīti un necerēti. Pateicoties šim ierakstam, grupas intervijas tika publicētas vairāk nekā divdesmit dažādos Eiropas žurnālos.

Pēc ieraksta “Mephisto Lettonica” grupa sāka koncertēt ļoti daudzās pasaules valstīs (Čehijā, Vācijā, Baltkrievijā, Polijā u.c.) kopā ar pasaulslavenām mūzikas grupām, piemēram, ar ASV mūzikas grupu “Incantation”, ar Zviedrijas mūzikas grupu “Tiamat”, ar Beļģijas grupu “Ancient Rites”, ar Somijas grupu “Impaled Nazarene” u.c. “Neglected Fields” ieguva ļoti lielu popularitāti.

  1. gadā mūziķis un ģitārists Hermanis Rigmanis pameta grupu, turpinot savas muzikālās gaitas citur. Grupai ilgi nebija jāpiepūlas jauna ģitārista meklēšanā, jo pavisam drīz uzradās jauns ģitārists Jānis.

Kopā ar jauno ģitāristu grupa devās uz dažādiem festivāliem un uz vairākām koncerttūrēm Polijā, Slovākijā, Čehijā un citur.

  1. gada oktobrī grupa sāka ierakstīt savu albumu “Splenetic”, kas 2006. gada maijā bija pieejams sabiedrībai.

Kad grupa “Neglected Fields” bija sasniegusi jau savu augstāko kulmināciju (apmēram 2007. gadā), tā pārtrauca savu darbību, jo grupas izveidotājs Sergejs Kustovs bija aizņemts ar kluba “Melnā piektdiena” uzturēšanu, bet pārējie grupas dalībnieki spēlēja arī citās grupās, piemēram, tādās grupās kā “Preternatural”, “Cradle of Filth”, “Biomorph”. Neskatoties uz to, pavisam nesen, precīzāk, 2015. gadā, grupa atkal sanāca kopā, lai atzīmētu savu divdesmito jubilejas koncertu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *